Web sitenize trafik çekmekle mücadele ettiyseniz, yalnız değilsiniz. İçerik Pazarlama Enstitüsü tarafından yapılan 2019 araştırmaya göre, içerik profesyonellerinin %61’i izleyicileri için neyin en önemli olduğunu bilme konusunda zorlanmaktadır, % 50’si müşterinin yolculuğunun belirli bir aşamasında izleyicinin hedefini bilmesi ile zorlanmaktadır. Müşterinin yolculuğundaki adımları bilmekle mücadele eder.

Yeni bir blog yazısı yazmak, sosyal medyada yayınlamak ve yeni bir e-posta kampanyası için strateji yapmak arasında, geriye bakmak ve sitenize trafik çeken ve neyin gelmediğini görmek zordur. Aşağıdaki liste, web sitenize gelen trafiği artırmanıza, daha fazla müşteri adayı oluşturmanıza ve yatırım getirisini artırmanıza yardımcı olacaktır.

 • İçerik yaratımı
 • Konu uzmanlığı
 • Ücretli reklamcılık
 • Organik sosyal medya
 • Web sitesi analizi
 • Yarışmalar / hediye
 • Etki Yaratıcı / Yaratan olmak
 • E-posta listesi oluşturma
 • Toplum katılımı
 • Konuk yazar
 • Sayfa İçi SEO
 • Kaliteli backlink
 • Video pazarlama
 • İçerik yeniden oluşturma
 • SEO araçları
 • Tarihsel optimizasyon
 • Sesli arama optimizasyonu
 • Yerel SEO
 • A / B testi
 • Dahili bağlantı
 • Teknik SEO
 • Topluluk oluşturma
 • İçerik teklifleri
 • Medyada yer alma ve halkla ilişkiler
 • Sosyal paylaşım düğmeleri
 • TO optimizasyonu
 • Akademi / bilgi bankası yayınları

 

1. İçerik oluşturma

Gelen pazarlama, doğru kişileri şirketinize çekmeye odaklanır. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri bloglama yoluyla içerik oluşturmaktır.

Web sitenize doğru ziyaretçileri çekecek içerik bulabilmek için, alıcı personelinizi tanımalısınız. Hedef kitlenizi öğrendikten sonra, web sitenize çekecek içerik oluşturabilirsiniz.

Peki, doğru kitleyi çekecek iyi bir blog yazısı nasıl yazıyorsunuz? Bu beş adımı izleyin:

 1. Hedef kitlenizi tanımla: Hedef kitleniz hakkında iş unvanından acı noktalarına kadar daha fazla bilgi edinin.
 2. SEO araştırması yap: Hedef kitlenizin arama motorlarında aradıklarını öğrenin, böylece doğru içeriği sağlayın.
 3. Taslak yaz: Hedef kitlenizin sorularını cevaplayan bir yazı hazırlayarak başlayın.
 4. Yayınla: Yayınınızı blogunuzda yayınlayın.
 5. Tanıt: Blog yayınınızı sosyal medyada tanıtın ve trafik oluşturmak için e-posta bültenlerine ulaşın. Yayınınız ne kadar fazla trafik üretirse, arama motorlarında o kadar yüksek olacaktır.

 

2. Konu uzmanlığı

Google’da daha üst sıralarda yer almak, sitenize gelen organik trafiği artıracaktır. HubSpot’ta bunu sütun / topic küme modelini kullanarak yapıyoruz. Google, hakkında konuştukları konuda konu uzmanı olarak bilinen siteleri tercih eder.

Bir uzman olarak görülmek için, esasen bir konunun tüm yönlerini kapsayan daha uzun bir blog yazısı olan bir sütun sayfası oluşturabilirsiniz. Ardından, bir konuyu ayrıntılı bir şekilde ele aldığınızı gösteren uzun kuyruk anahtar kelimeleri hedef alan “küme içeriği” veya blog yazılarını destekleyerek yazabilirsiniz. Uzun vadeli trafiğe odaklanmak, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur

HubSpot’un sütun sayfası içeriğinin ekip yöneticisi Christina Perricone, “Sütun küme modeli, sitenizdeki içeriği tek bir konuyla ve arama terimini dahili bağlantı yoluyla düzenler. Bu kuruluş, arama motorlarının arama motorlarına sahip olduğunuz tüm içeriği kolayca taramasına ve kategorilere ayırmasına yardımcı olur. belirli bir konuda, bu arama terimi için rütbenizi kolaylaştırmanızı sağlar.Modele doğru yapıldığında, ziyaretçilerin sitenizde gezinmesine ve ilgili sayfalar arasında dolaşmasına ve konu kümenizdeki tüm sayfaların trafiğini artırmasına yardımcı olur. ”

 

3. Ücretli reklamcılık

Ücretli reklamcılıkla web sitenize hızlı trafik çekebilirsiniz. Arama motorlarıyla, tıklama başına ödeme veya yeniden hedefleme reklamları yayınlayabilirsiniz. Sosyal medya ile görüntülü reklamlar veya sponsorlu yayınlar yayınlayabilirsiniz. Stratejiniz büyük olasılıkla farklı türden reklamların bir kombinasyonunu içerecektir.

Nitekim, Amerikan Pazarlama Birliği ve Duke Fuqua İşletme Okulu tarafından Deloitte, Amerikan Pazarlama Birliği ve 347 üst düzey pazarlamacı tarafından yapılan 2019 CMO anketine göre sosyal medya harcamaları yaklaşık %90 artacak.

Aynı çalışma, satışlarının %10’unu veya daha fazlasını çevrimiçi yapan şirketlerin, sosyal medya harcamalarını daha da artıracağını, pazarlama bütçelerinin %27,6’sını 2024’e kadar sosyal medyaya tahsis ettiğini buldu.

 

4. Organik sosyal medya

Organik sosyal medya yeni bir strateji değil, ancak pazarlamacıların dikkat etmesi gereken bir şey. Sosyal medya platformlarında yayınlamanın yanı sıra, Instagram Hikayeleri (Merhaba, kaydırma özelliği!), Canlı video, IGTV veya Facebook Messenger’ı da kullanabilirsiniz. Organik sosyal medya ile anahtar yeni özelliklerin erken benimseyen olmaktır.

Örneğin, Facebook, Messenger’da otomatik bir müşteri adayı oluşturma özelliği sunarak, işletmelerin, sitenizdeki içerik teklifleriyle bağlantı kurması için Messenger içinde otomatik bir sohbet deneyimi oluşturmalarını sağlar. Bu, web sitenize trafik göndermek için mükemmel bir özelliktir.

Farklı bir sosyal medya stratejisine sahip olmak ve doğru sosyal medya platformlarını kullanmak da önemlidir – sadece Facebook, Instagram ve Twitter’da değil. YouTube veya Pinterest gibi platformlar çok fazla trafik oluşturuyor. Pinterest’in katılım oranı çok yüksektir – Pinterest kullanıcılarının% 66’sı bir markanın Pinlerini gördükten sonra satın alıyor.

HubSpot’ta bir marka pazarlama ortağı olan Henry Franco, organik sosyal medya ile ilgili iki şey önerir. “Öncelikle, hedef kitlenizi spam yapmayın – bu, kullanıcının yayınınızı kaydırması için hiçbir ücrete tabi değildir ve onlara herhangi bir değer sunmazsanız, tam olarak yapacakları şey budur. Kitlenizi bilin ve doğrudan konuşan içeriği oluşturun onlara, “Franco diyor. “İkincisi, topluluk yönetimi ile aktif kal. İnsanlar markaları severler ve onlara cevap verirken severler – işinizi insanlaştırır ve insanların daha fazla içerik için geri gelmesini sağlar.”

 

5. Web sitesi analizi

Düşünce sürecimizin biraz tersine mühendislik yapalım. Web sitenize trafik çekmeden önce, hedef kitleniz hakkında bilgi edinmek önemlidir. Bunu yapmak için, ziyaretçileri nerede kaybettiğini görmek için Crazy Egg gibi web siteni analiz edecek platformlar var. Bu bilgileri elinize alarak, web sitenize doğru trafiği yönlendirmek için doğru içeriği oluşturabilirsiniz.

 

6. Yarışmalar / eşantiyonlar

Web sitenize trafik çekmenin basit bir yolu, yarışmalar ve hediyelerdir. Bu, takipçilerinizi ödüllendirirken size hızlı bir destek verebilir. Eşantiyonları sosyal medyada, e-posta listenizde veya her ikisinde de barındırabilirsiniz.

Bunun gibi bir strateji uygulamak basit olabilir. Sadece şu altı adımı izleyin:

 1. Hangi platformda hediyenizi alacağınıza karar verin (birden fazla olabilir)
 2. Bir ödül seç (ücretsiz bilet, indirim vb.)
 3. Kriterleri seç (web sitesi yorumları, e-posta kaydı vb.)
 4. Reklam metni yaz
 5. Grafik oluştur
 6. Yayınla ve tanıt

7. Etkileyenler / Influencers

Etkileyici pazarlama, geçici bir sorun değil. Aslında, web sitenize trafik çekmek için bütçe dostu bir seçenek. Think with Google’a göre, YouTube etkileyicileriyle yapılan işbirlikleri, marka bilinirliğini arttırmada ünlülerle karşılaştırıldığında dört kat daha etkilidir. Etkileyiciler indirim kodları, linkler, incelemeler veya hediyeler yayınladığında, web sitenize trafik çekmek için hedef kitlelerine dokunuyorsunuz.

Brian Halligan’ın INBOUND 2018 açılış konuşmasını hatırladınız mı? Müşterilerin, ağızdan mükemmel sözleri olan kuruluşlardan satın alma olasılığı daha yüksektir. Harika bir ağız kelimesini nasıl yaratırsınız? İlk olarak, müşterilerinizi memnun edin. İkincisi, etkileyicilerle çalışın.

 

8. E-posta listesi oluşturma

Mevcut okuyucularınızı ve müşterilerinizi kullanmak, web sitenize trafik çekmek için harika bir yoldur. Yeni bir blog veya içerik teklifi yayınladığınızda, hızlı bir trafik artışı için bunu takipçilerinize / abonelerinize tanıtabilirsiniz. İçerik ağırlıklı web sitelerinde, okurların tekrarlı olması trafik hedefleri, dönüşümler ve potansiyel müşteri oluşturma için yararlıdır.

Buna başlamak için bir e-posta listesi oluşturun veya mevcut listenizi genişletin.

 

Aşağıda kullanabileceğiniz birkaç strateji:

 • İçerik teklifleri (daha fazla bilgi için # 23’e bakınız): Almaları için bir e-posta adresi vermelerini gerektiren ziyaretçiler için girişli içerik oluşturun. Web sitenize içerik teklifleriniz için CTA’ları (harekete geçirme çağrıları) ekleyin.
 • Kolay erişilen bültene kaydolma: Ana sayfanızdan sayfanıza, web sitenize kaydolma formları ekleyin. Bir ziyaretçi sitenizde keyifli bir deneyim yaşadıysa, bir bültene kaydolmak isteyebilir. Bunu kolay bir işlem yap.
 • Sosyal medya: E-posta bülteninizi sosyal medyada yayınlamak, ister bir posta yoluyla ister yarışma / hediye yoluyla, mevcut izleyicilerinizi abonelere dönüştürmek için harika bir yoldur.

 

9. Topluluk katılımı
Ne kadar fazla marka tanınırsanız, web sitenize o kadar fazla trafik çekersiniz. Marka bilinirliğini kazanmanın bir yolu aktif olmak ve topluluğunuza dahil olmaktır. Bugün endüstrinizdeki Facebook grup tartışmalarına katılarak, herkese açık forum web sitelerinde soruları yanıtlayarak ve sosyal medyada takipçilerinizle etkileşime girerek bir katılım stratejisi uygulayabilirsiniz.

Sosyal medyada en sevdiğim markalardan biri Taco Bell. Taco Bell, müşterilerini her gün memnun etmek için kullanıcılarla sosyal medyada iletişim kurar. Aşağıdaki Twitter’dan birkaç örneğe bakın.

tacobell twitter

Yukarıdaki örnekte, Taco Bell izleyicileri ile etkileşimde bulunmak için bir müşteriden basit bir tweet kullanır. Sadece yardımcı ve insan olmayı unutma. Kimse çevrimiçi hızlı bir soru sorduğunda spam bağlantılardan hoşlanmaz.

 

10. Yazılarınıza Katkıda Bulunması İçin Misafir Ağırlayın

Aynı şekilde, konuk yazarlar ile sitenize yazı yazdırmak trafik çekebilir. Konuk yazarların yazıları, topluluğunuzda etkin olduğunuzu ve aynı zamanda web sitenize bağlantı verdiğinizi gösterir – daha fazlası aşağıda geri bağlantı oluşturma konusunda.

Konuk yazar stratejisini uygulamak için, şirketiniz için uygun bir site bulmanız, bir blog yazısı taslağı hazırlamanız ve ardından bir adım atmanız gerekir. HubSpot Marketing Blog’unda çalışan yazar Caroline Forsey, “Yazarın araştırmalarını zamanından önce yaptığını gösterirse, özellikle her zaman konukların ilgisini çekerim.

Örneğin, bu parçanın okuyucularıma nasıl hitap edebileceğini söylerse, bir perdeye çok daha fazla dikkat ederdim. Ek olarak, bir yazar içeriğindeki boşlukları tanıyabiliyorsa ve eserlerinin mevcut içerikle rekabet etmek yerine bu boşlukları nasıl dolduracağını etkilendim. ”

 

11. Sayfa İçi SEO

Sayfada içi SEO, web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasına ve daha fazla trafik getirmesine yardımcı olabilir. Bazı sayfa SEO öğeleri, sayfa başlığı, başlık, meta açıklama, resim alt metni ve URL (artı daha fazlası) içerir. Arama motorlarında gösterilmesi siteniz için daha fazla trafik yaratacaktır.

 

12. Kaliteli Bağlantılama

Sitenize trafik çekebilmek için arama motorlarında üst sıralarda yer almanız gerekir. Arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için sektörünüzde bir otorite olmanız gerekir. Bunu yapmanın bir yolu, yukarıda açıklanan konu / küme modelinin yanı sıra, kalite geri dönüşleri elde etmektir. Yüksek otoriteye sahip web siteleri sitenize bağlanırsa, bu size daha fazla güvenilirlik sağlar.

HubSpot’un kıdemli içerik stratejisti Irina Nica, “Yüksek kaliteli geri bağlantıların bir web sitesine daha fazla trafik çekmeye yardımcı olabileceği iki ana yol var: sıralamaları artırmak ve yönlendirme trafiğini artırmak. Bir yandan geri bağlantılar en önemlilerden biri Her büyük arama motoru için sıralama faktörleri var. İlgili web sitelerinden sürekli yüksek kaliteli geri dönüşler alarak SERP’teki sıralamanızı geliştirir ve bunun sonucunda organik trafiğinizde bir artış görürsünüz. ”

Nica ekliyor: “Öte yandan, geri bağlantıların hatırı sayılır miktarda yönlendirici trafiği de etkileyebiliyor. Popüler haber web sitesinden bir söz alırsanız, bu beklenebilecek bir şey. Söz edildiğinde söz konusu yönlendirme trafiğini de görebilirsiniz (ve bağlantılı), zaten yüksek arama hacmi olan anahtar kelimeler için iyi bir sıralamada olan ve sürekli bir trafik akışı elde eden bir makalede.

 

13. Video pazarlama

İçerik stratejinize video pazarlama eklemenin zamanı geldi. Cisco tarafından yayınlanan bir rapora göre, video 2022 yılına kadar trafiğin% 82’sini oluşturuyor. Video pazarlamayı stratejinize en kısa sürede uygulamaya başlayın çünkü bu, insanların tıkladığı içerik.

Instagram veya Facebook Hikayeleri, canlı videolar, IGTV, Facebook İzle, haber akışı videoları, YouTube vb. İçin video oluşturabilirsiniz.

 

14. İçerik yeniden oluşturma

Sitenize trafik çekecek ancak fikir edinmek için mücadele etmek için içeriğe mi ihtiyacınız var? Anladım. Bu engelin üstesinden gelmenin harika bir yolu eski içeriği yeniden kullanmaktır. İyi performans gösteren bir blog gönderisini alın ve videoya dönüştürün. Veya gerçekten iyi bir podcast’iniz varsa, bu konuyla ilgili bir blog yazısı yazın. Zaten iyi performans göstermiş olan içeriği kullanmak, sitenize trafik çekmeye devam edecektir.

 

15. SEO araçları

Web sitenize trafik çekmek için, SEO öğrencisi olmak önemlidir. Google Analytics, Ahrefs ve SEMrush gibi SEO araçlarını öğrenmek, web sitenize trafik üretmek için bir strateji geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Bu araçlar, sitenizde neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını öğrenmenize ve analiz etmenize yardımcı olur. Ayrıca, bunlar, yoğun trafik potansiyeli olan içerikle ilgili fikirleri bulmanıza yardımcı olur. Web sitenizi izlemek için en iyi SEO araçlarına bakın.

 

 

16. Tarihsel optimizasyon

Tarihsel optimizasyon, eski blog içeriğini güncellemek ve daha fazla trafik ve potansiyel müşteri oluşturmak için HubSpot’ta kullandığımız süreçtir. Bizim gibi bir şeyseniz, aylık blog görünümlerinizin ve potansiyel müşterilerinizin çoğu eski yayınlardan gelir.

“Tarihsel optimizasyon birkaç yıldan beri var olan bir blog için en uygun taktiktir, çünkü önemli miktarda organik arama trafiği oluşturmanız, önemli bir blog abonesi ve sosyal medya takipçisi kitlesi oluşturmuş olmanız gerekir. ve emrinde eski yazıların büyük bir depo gerekir.” Pamela Vaughan

Vaughan,  ayrıca “Tarihsel optimizasyon, tüm stratejinizi değil, genel blog stratejinizin bir parçası olmalıdır.” demiştir.

 

17. Sesli arama optimizasyonu

Ariel, insanların bulunduğu yere gitmek istediğinde “Küçük Deniz Kızı”nı hatırlıyor musun? Aynı ilke dijital pazarlama için de geçerlidir. Web sitenize trafik çekmek için insanların nerede arama yaptıklarını göstermek önemlidir.

Sesli arama, sıralamada giderek daha önemli bir alandır. Aslında, PwC’ye göre, 25 ila 49 yaşındaki çocukların% 65’i sesle çalışan cihazlarıyla günde en az bir kez konuşuyor. Bu nedenle içeriğinizi sesli arama için optimize etmek önemlidir.

İşte başlamanız için birkaç ipucu:

 • Uzun anahtar kelimeleri araştırın: İnsanlar sesli arama kullandıklarında tam cümleleri konuşurlar. Sesli arama için optimize etmek için daha uzun kuyruk anahtar kelimeleri aramaya başlayın.
 • Cevap odaklı içerik yazın: Yazdığınız içerik, izleyicilerinizin sorularını yanıtlamalıdır.
 • Parçacıklar için optimize edin: Alexa ve Google Home gibi akıllı hoparlörler kısa ve özlü cevaplar arar. Yayınlarınıza hızlı özetler yazmak, arama motorlarının ve akıllı konuşmacıların ihtiyaç duydukları cevabı bulmasını kolaylaştırır.

 

18. Yerel SEO

Şirketiniz bir tuğla ve harç deposuysa, yerel SEO göz önünde bulundurulması gereken önemli bir faktördür. Meslektaşım Kelsey Smith bu blogda yazdı. “Yerel arama hakkında bilgi toplamak için, arama motorları, kullanıcıya en alakalı yerel sonuçları sağlamak için yerel içerik, sosyal profil sayfaları, bağlantılar ve alıntılar gibi sinyallere güveniyor” diyor.

Örneğin, birileri Google’da “yanıma en iyi pizza” yazdığında, sonuçlar kullanıcının konumuna göre üretilir. Google My Business ve Moz Local gibi araçlar, işletmelerin dizin listelerini ve alıntılarını yönetmelerini sağlayarak yerel aramalarda görünmelerini sağlar.

 

Yerel aramada sıralama yapmak için:

Adınızın, adresinizin ve telefon numaranızın Google Benim İşletmem ve sosyal medya sayfalarınızda tutarlı olduğundan emin olun.
Yelp, Foursquare, Web’in En İyisi vb. Gibi dizinleri izlemek için bir dizin yönetimi aracı kullanın.
Çeşitli bölgelerdeki popüler arama terimlerini inceleyen Google Trends gibi sitelerdeki konum tabanlı arama terimlerini araştırın ve kullanın.

 

19. A / B testi

Web sitenize trafik çekmenin yanı sıra, sloganınız “Tekrar test et ve test et” olduğunda pazarlamacı olduğunu biliyorsun.

A / B testi, bir kampanyanın hangi sürümünün en iyi performansı gösterdiğini belirlemenize yardımcı olan bölünmüş bir testtir. Bu testler size kitleniz hakkında önemli bilgiler verebilir, böylece sitenize trafik çekecek şekilde uyarlanmış içerik ve teklifler oluşturabilirsiniz.

 

20. Dahili bağlantı

Bir ziyaretçi blogunuza geldiğinde, hedefiniz web sitenizin diğer sayfalarında okumaya devam etmelerini sağlamaktır. Bu nedenle dahili bağlantılar – sitenizdeki diğer sayfalara bağlantılar – çok önemlidir. Ziyaretçiler web sitenizin diğer sayfalarına devam ettiklerinde, dönüşüm yapma ve marka meraklısı olma olasılıkları daha yüksektir.

Örneğin, yukarıda açıklanan sütun / küme modelini kullanarak bir iç bağlantı yapısı oluşturabilirsiniz. Sütun ve küme sayfaları, sitenizin arama motorlarındaki güvenilirliğini artıran ve dönüşüm olasılığını artıran ileri geri bağlantı verir.

 

21. Teknik SEO

Teknik SEO, sayfaların teknik olarak nasıl ayarlandığını ve düzenlendiğini görmek için web sitenizin arka yüzüne odaklanır. Faktörler, sayfa hızı, tarama, dizin oluşturma ve daha fazlası gibi öğeleri içerir. HubSpot’un satın alma müdürü Matthew Howells-Barby, bu blogda teknik SEO hakkında “Teknik SEO değişikliklerini küçümseme. [Teknik SEO], organik trafiğimizi bir ay içinde% 50’den fazla büyütmemize neden oldu.” şeklinde belirtmiştir.

Teknik SEO’nuza başlamak için, aşağıdakiler de dahil olmak üzere Howells-Barby’nin makalesindeki ipuçlarından bazılarını kullanın:

 • Bozuk linkleri ve yönlendirmeleri düzeltin
 • Alt alanlarınız için bir XML site haritası oluşturun
 • Dil meta etiketlerini ayarlayın
 • Konu sayfalarına özel H1 ve tanıtımlar ekleyin

 

22. Topluluk oluşturma

Bir marka meraklıları topluluğu oluşturmak, web sitenize sürekli trafik çekmek için harika bir yoldur. Sektörünüzdeki değer yaratan takipçileriniz ve diğerleri için özel olarak bir Facebook grubu, Twitter sohbeti, LinkedIn Grubu veya Quora Space oluşturabilir, ayrıca sitenize geri bağlayabilirsiniz.

Topluluk inşasının harika bir örneği, kariyer koçluğu CultiVitae’den geliyor. Kurucu Emily’nin soruları yanıtladığı ve ağ oluşturma olanakları sağladığı kapalı bir Facebook grubuna sahipler. Bu grupta 3.000’in üzerinde üyesi bulunan CultiVitae, takipçileri için değer yaratırken, ürününü de tanıtıyor. Bu tür topluluklar, müşterilerinizin gözünde sizi en üst düzeyde tutar. Ayrıca, takipçilerinizle iletişim kurmak ve zaman içinde geliştikçe izleyicileriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika bir yoldur.

 

23. İçerik teklifleri

Bazen öncü mıknatıslar olarak da adlandırılan içerik teklifleri, sitenize trafik çekmek ve potansiyel müşteriler oluşturmak için içerik kullanmanın bir yoludur. İçerik teklifleri, müşterinin yolculuğunun hangi aşamasına geldiğine bağlı olarak değişir, ancak web seminerleri, kılavuzlar, raporlar, denemeler, demolar, kontrol listeleri ve daha fazlasını içerebilir.

 

24. Medyada yer alma ve halkla ilişkiler

Kazanılan medya kapsamı, şirketiniz için marka bilinirliğinin ve web sitenize trafik çekmenin harika bir yoludur. Pazarlama ve halkla ilişkiler ekipleriniz birlikte çalışırsa, sitenize trafik çekebilir ve mükemmel bir ağızdan kelime oluşturabilirsiniz.

HubSpot’un üst düzey kurumsal iletişim müdürü Ellie Flanagan, “Bugünlerde çoğu satış noktası hikayelerine geri dönüş eklemekten uzak durmaya çalışsa da (genellikle editör kılavuzuna aykırıdır), bu iyi bir hikayenin işe yaramayacağı anlamına gelmez. insanları sitenize geri götürün.Medya kapsamı şirketiniz için üçüncü şahıslar için harika bir doğrulama sağlar.Yeni ürünler veya hizmetler, şirket kültürünüz ve hatta endüstri düşüncesi liderliği hakkında hikayeler, belki de hiç duymamış bir okuyucu için harika itici güçler olabilir. Şirketiniz daha önce de daha fazlasını öğrenmek istiyor. ”

 

25. Sosyal paylaşım düğmeleri

Sosyal paylaşım düğmeleri, okuyucularınızın içeriğinizi sosyal medyada paylaşmasını kolaylaştıran bağlantılardır. Okuyucularınız içeriğinizin tanıtıcıları olduğunda, trafiğiniz artacaktır. İşte sosyal paylaşım butonları oluşturmak için hızlı bir sayfa.

Sosyal paylaşım düğmelerinizi oluşturduktan sonra, içeriğinizi insanların paylaşmasını nasıl sağlarsınız? İşte başlamanız için birkaç ipucu:

 • İnsanlardan sosyal medyada paylaşmalarını isteyin
 • Güçlü içerik oluşturun
 • Teklif verilebilir içeriği dahil edin
 • Görüntüler, videolar, infografikler vb. Multimedya ekleyin.

 

26. TO optimizasyonu

İçeriğiniz yayınlandıktan ve arama motorlarında sıralamaya başladığınızda, kişilerin yazılarınızı okumak için tıkladıklarından emin olun. Tıklama oranınız (TO), yayınınızı tıklayan ve yayınınızla bağlantıyı toplamda görüntüleyenlerin (ör., Açılış sayfası, e-posta veya reklam) toplamını okuyanları ölçer.

Organik TO’nuzu ölçmek için harika bir araç Google Arama Konsolu’dur. Daha fazla sayıda insanın sitenizi tıklayıp trafiğini yönlendirmesini sağlamak için, ilgi çekici ve uygun meta açıklamaları ve başlıkları yazmak önemlidir. Tıklamaya değer kaliteli meta etiketler yazmak için başlıklarınızın kısa ve çabuk olduğundan emin olun ve açıklamanız ziyaretçilerin daha fazlasını istemesini sağlar. Bu, yukarıda açıklanan sayfa SEO’ya bağlanır.

 

27. Akademi / bilgi bankası yayınları

Web sitenize trafik çekebilecek bir içerik biçimi, eğitim içeriğidir. Hedef kitlenize yardımcı olacak kurslar, sertifikalar veya bilgi tabanlı yayınlar oluşturursanız, muhtemelen trafikte bir artış göreceksiniz.

Örneğin, HubSpot, izleyicilerimize yardımcı olacak içerik üretmek için HubSpot Akademisini kullanır.